fot. PAP/Tytus Żmijewski

Media: Robert Kubica znalazł nowy zespół! Polak zostaje w Formule 1

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące przyszłości Roberta Kubicy. Według portalu gptoday.net Polak porozumiał się z Racing Point i w przyszłym sezonie będzie kierowcą rezerwowym. Będzie łączył tę rolę ze startami w serii DTM.

>>> Robert Kubica i Orlen rozstają się z Williamsem!

Wcześniej Kubica zdecydował się po obecnym sezonie zakończyć współpracę z Williamsem. Bolid ekipy z Grove spisywał się fatalnie. Polski kierowca był w stanie rywalizować na torze jedynie ze swoim kolegą z zespołu – Georgem Russellem – choć zdecydowanie częściej to młody Brytyjczyk plasował się przed Kubicą w klasyfikacji wyścigu. Jedyny punkt dla zespołu wywalczył jednak Polak.

Zdjęcie: samochód Roberta Kubicy, fot. DIEGO AZUBEL , PAP/EPA.

>>> Kubica: Ktoś na górze nie chciał mojej śmierci

W sezonie 2020 kierowcami wyścigowymi zespołu będą Sergio Perez i Lance Stroll, a Polak ma zająć posadę testowego i rezerwowego kierowcy. 

– W ostatnich tygodniach Kubica, który powrócił do F1 po ośmioletniej przerwie, był łączony z kilkoma zespołami. Szef Haasa Guenther Steiner potwierdzał zainteresowanie jego zespołu, który również szukał kierowcy testowego oraz rezerwowego. Podobno zainteresowanie przejawiała również Alfa Romeo – czytamy na stronie GP Today, które dodaje, że Polak może łączyć nową posadę z wyścigami w serii DTM (niemieckie mistrzostwa samochodów turystycznych) – miałby jeździć w BMW.

Zobacz także
Wasze komentarze