EPA/Joedson Alves

Boliwia: Kościół wzywa do modlitwy o deszcz i do pomocy w walce z pożarami

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W całej Boliwii wierni zaczęli się modlić o deszcz w obliczu długotrwałej suszy, panującej w tym kraju. Zachęcili do tego tamtejsi biskupi, wzywając zarazem do powierzania Bogu także osób walczących w kraju z licznymi pożarami.

W wydanym z tej okazji oświadczeniu Boliwijska Konferencja Biskupia zaapelowała do wszystkich wiernych o włączenie się za pośrednictwem Caritas do pomocy ofiarom kataklizmu.

>>Amazonia płonie! Co minutę znika obszar wielkości boiska piłkarskiego

Informując o ponad 1 mln hektarów amazońskiej dżungli, która spłonęła po boliwijskiej stronie, dokument wyraża przekonanie, że dojdzie do próby wyjaśnienia źródeł kataklizmu. „Oczekujemy, że w sprawie tych pożarów wszczęte zostanie niezależne śledztwo, które pozwoli ustalić ich przyczynę” – napisali w komunikacie boliwijscy biskupi.

>>Ameryka Łacińska: biskupi wzywają do pomocy wobec pożarów Amazonii

Wyrazili przy tym zaniepokojenie miernymi, ich zdaniem, działaniami ze strony władz państwowych. Wskazali, że podlegające prezydentowi Evo Moralesowi służby zrobiły niewiele, aby zahamować rozwój pożarów w kraju.

We wtorek 27 sierpnia administracja głowy państwa zapowiedział, że jest gotowa do przyjęcia międzynarodowej pomocy humanitarnej w związku z szalejącymi pożarami lasów.

Zobacz także
Wasze komentarze