fot. unsplash

Powstaje „watykański Netflix”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W przyszłym roku zostanie uruchomiona platforma VatiVision, już teraz nazywana przez dziennikarzy „watykańskim Netflixem”. Za jej pośrednictwem będą udostępniane seriale, filmy fabularne oraz dokumentalne z chrześcijańskim przesłaniem.
 

Platforma VatiVision zostanie uruchomiona w pierwszej połowie 2020 r. Podobnie jak Netflix będzie funkcjonowała na zasadzie tzw. „streaming na życzenie”, oferując seriale, filmy fabularne i dokumentalne o tematyce religijnej.

>>> To nie Benedykt XVI ale… Anthony Hopkins w najnowszej produkcji Netflixa! 

Fot. Flickr/EpiskopatNews

– To dla mnie powód do wielkiej dumy. Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików – mówi dyrektor VatiVision Luca Tomassini.

>>> Dominikański „Netflix” wystartował

Twórcami „watykańskiego Netflixa” jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firma Vetrya, jeden z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej.

Zobacz także
Wasze komentarze