Zdjęcie poglądowe, fot. PAP/Grzegorz Momot

Włochy: w Abruzji trwają poszukiwania zaginionego w górach Polaka

Od 24 listopada we włoskiej Abruzji trwają poszukiwania 44-letniego Polaka, zaginionego w masywie Gran Sasso – podała w środę agencja Ansa. Polskie służby konsularne w Rzymie przekazały PAP, że są w stałym kontakcie z lokalnymi włoskimi władzami i służbami.

Włoska agencja wyjaśniła, że poszukiwania Polaka koordynuje prefektura w mieście L’Aquila, a w ich prowadzenie zaangażowanych jest kilka miejscowych służb. Akcja trwa w trudnych warunkach w rejonie, gdzie leży śnieg i szybko zmieniają się warunki pogodowe oraz istnieje zagrożenie lawinowe.

W środę poszukiwania w niedostępnych drogą lądową miejscach prowadzono przy użyciu śmigłowca. To również jest utrudnione z powodu mgły, wiatru i trudnej widoczności.

Włoskie służby zapewniły, że będą prowadzić poszukiwania tak długo, jak będzie to konieczne.

>>> Tatry: zginęły urządzenia badawcze monitorujące ruch turystyczny na szlakach

Polskie służby konsularne przekazały PAP, że są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami i służbami ratowniczymi w Abruzji, które – jak zaznaczono – bardzo zaangażowały się w poszukiwania mężczyzny i podejmują wszelkie możliwe starania.

W działania włączyła się też polska policja – podkreśliły służby konsularne RP.

Polak przyjechał do Włoch kamperem razem z dwoma psami; ich też nie odnaleziono.

Google News
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!

Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze