fot. EPA/KEVIN DIETSCH

Trump będzie pierwszym prezydentem USA, który weźmie udział w „Marszu dla życia”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jako pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych w historii Donald Trump będzie osobiście uczestniczyć w „Marszu dla Życia” w Waszyngtonie. „Do zobaczenia w piątek”, napisał na Twitterze i podłączył link do strony wydarzenia.

>>> Donald Trump: polska pielgrzymka zmieniła bieg historii

fot. EPA/GIAN EHRENZELLER

Obecność prezydenta na jutrzejszym marszu potwierdziła Jeanne Monahan Mancini, główna organizatorka „March for Life” zaznaczając, że udział prezydenta w „Marszu dla życia” jest „wielkim zaszczytem”. Przypomniała, że w 2018 r. Donald Trump zwrócił się w przesłaniu wideo do uczestników 45. edycji Marszu w Waszyngtonie, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy zwolenników życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Doroczne marsze organizowane są także między innymi w Chicago, Los Angeles, czy San Francisco. Wszystkie w okolicach dnia 22 stycznia, kiedy przypada niechlubna rocznica decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 1973 r. o legalizacji aborcji w całym kraju, Wtedy to Sąd Najwyższy głosami siedmiu sędziów przeciwko dwóm przeforsował ustawę zezwalającą na przerywanie ciąży i obowiązującą w całym kraju.

>>> Ulicami Warszawy przeszedł I Narodowy Marsz Życia [ZDJĘCIA]

„Marsz dla życia” ma poparcie biskupów katolickich USA i przywódców wielu innych grup wyznaniowych. Podobnie jak w latach ubiegłych w tym roku spodziewanych jest setki tysięcy uczestników.

Marsz pro life, fot. arch EPA

>>> „Nieplanowane” Abby Johnson. Książka mocniejsza niż film

Zobacz także
Wasze komentarze