Fot. unsplash

W niedzielę rusza akcja #Roraty

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W mediach społecznościowych prowadzona będzie akcja #Roraty. Ma zachęcać do duchowego przeżywania tego czasu – podkreślił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej PAP rzecznik dodał, że akcja #Roraty polega na publikacji w mediach społecznościowych zdjęć, materiałów wideo i krótkich relacji z mszy św. roratnich odprawianych w Adwencie w kościołach i w kaplicach w całej Polsce.

>>>Zaadoptuj księdza na Adwent

„Nie chodzi o to, żeby zamieszczać takie materiały tylko po to, żeby coś pokazać. Celem nadrzędnym jest zachęta do uczestnictwa w mszach św. i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Media społecznościowe to umożliwiają. Za pomocą prostych środków możemy dotrzeć do milionów osób z przesłaniem płynącym z Ewangelii i dzielić się radością naszej wiary. Dlatego zachęcam do aktywnego uczestnictwa w akcji #Roraty” – podkreśla rzecznik.

>>>Adwent: w ciszy czy tanecznie?

Przypomniał też, że msza św. roratnia poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie, a jej nazwa pochodzi od łacińskiego sformułowania „Rorate caeli desuper” („spuśćcie rosę niebiosa”). Stanowi to nawiązanie do czekania na przyjście Zbawiciela, którym jest Jezus Chrystus. W Adwencie przy ołtarzach w kościołach zapalane są kolejno cztery świece symbolizujące cztery niedziele tego okresu.

>>>Kalendarz niezbyt adwentowy, czyli odliczanie do świąt według blogerek

Fot. unsplash„Księża biskupi zapraszają do duchowego przeżycia Adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Podkreślają, że pomoże w tym m.in. uczestnictwo w roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź. Ważne, żeby w tym czasie pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. To jest istotą Bożego Narodzenia” – wskazał ks. Rytel-Andrianik.

>>>Adwent na słodko? Czemu nie!

Zobacz także
Wasze komentarze