Znana jest data i miejsce pochówku prof. Jacka Łuczaka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Pogrzeb profesora Jacka Łuczaka, twórcy Hospicjum Palium i prekursora medycyny paliatywnej, odbędzie się w czwartek 30 października w Poznaniu na cmentarzu Junikowo.

Podczas uroczystości pogrzebowych zamiast kwiatów prowadzona będzie zbiórka przez fundację Siepomaga na chorego syna  profesora, Michała Łuczaka.

>>> Nie żyje twórca Hospicjum Palium, profesor Jacek Łuczak


Michał Łuczak choruje na SLA – czyli stwardnienie zanikowe boczne. Schorzenie polega na uszkodzeniu centralnego i/lub obwodowego układu nerwowego. Do głównych objawów SLA należą zaniki mięśni kończyn, skurcze mięśni oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej. Choroba postępuje bardzo szybko. Podanie komórek embrionalnych do rdzenia, to ostatnia broń, jaka pozostała Michałowi w walce z SLA. To szansa nie tylko na wstrzymanie postępów choroby, ale również próba odwrócenia niektórych zniszczeń, które choroba zdążyła już dokonać.

>>> Nadzieja, życie i zmartwychwstanie. W hospicjum

Prof. Jacek Łuczak część życia poświęcił, by stworzyć Hospicjum Palium miejsce, gdzie w parze idą troskliwa opieka i odpowiednia wiedza medyczna. Napisał ponad 400 prac naukowych, był profesorem nauk medycznych, specjalizował się w chorobach wewnętrznych, anestezjologii i medycynie paliatywnej. W latach 1994-2001 był specjalistą i konsultantem krajowym w dziedzinie medycyny paliatywnej. Profesor zmarł w wieku 84 lat.  

>>> Podróż za jeden uśmiech. Czego uczy pomoc w hospicjum?

Zobacz także
Wasze komentarze