fot. PAP/EPA arch

Franciszek wrócił do Rzymu i… pojechał odwiedzić Matkę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek wrócił z podróży po Afryce, podczas której odwiedził Mozambik, Madagaskar i Mauritius. To była jego 31. zagraniczna pielgrzymka.

Na pokładzie samolotu lecącego ze stolicy Madagaskaru, Antananarywy, do Rzymu odbyła się tradycyjna konferencja prasowa Franciszka. Jej zapis zostanie ogłoszony w późniejszych godzinach. Papież zrelacjonuje swą wizytę w trzech krajach podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

>>> Wizyta na rajskiej wyspie

Zdjęcie: papież i premier Mauritius Pravind Jugnauth, fot. DAI KUROKAWA, PAP/EPA.

Ten rok jest wyjątkowo bogaty w podróże Franciszka, który od stycznia był w Panamie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku, Bułgarii i Macedonii Północnej oraz w Rumunii. Pod koniec listopada papież uda się prawdopodobnie do Japonii i Tajlandii. Jednak ta wizyta nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez Watykan.

>>> Franciszek przy grobie bł. misjonarza

Zdjęcie: papież na pokładzie samolotu włoskich linii lotniczych, fot. arch, ETTORE FERRARI , EPA

W drodze z lotniska Ciampino do Watykanu ojciec święty udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie złożył kwiaty i podziękował Matce Bożej, czczonej tam w obrazie Salus Populi Romani. Franciszek po raz 78. nawiedził tę bazylikę od chwili wstąpienia na Stolicę Piotrową – to już jego tradycja.

Zobacz także
Wasze komentarze