Fot. wikipedia

Piloci F-16 nagrali w swoich samolotach bajki dla dzieci

Nie tylko bronią i strzegą, ale i upowszechniają czytelnictwo. Piloci F-16 z poznańskiej 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w kabinach swoich samolotów nagrali bajki dla dzieci, które niebawem znajdą się w Internecie.

Agencja Mienia Wojskowego, która była współorganizatorem sesji nagraniowej już zapowiedziała realizację kolejnych nagrań – tym razem wezmą w nich udział spadochroniarze i czołgiści. Nagrania ruszyły na początku tego tygodnia. W bazie w poznańskich Krzesinach zjawili się organizatorzy przedsięwzięcia z mobilnym studiem nagraniowym, za kabiny nagraniowe posłużyły kabiny samolotów F-16.

Jako lektorzy zadebiutowali dwaj wojskowi piloci, którzy odczytali „cywilne”, ludowe bajki: „Wilk i człowiek” oraz „Tchórzliwy diabeł”. Nagrania będą wkrótce dostępne na bezpłatnym kanale „Nasze czytanie” na platformie YouTube.

>>„Nie jestem z innej bajki”. Niesamowita akcja z udziałem dzieci z zespołem Downa [ZDJĘCIA]

Piloci, którzy wzięli udział w nagraniu przyznali później, że była to niełatwa i wymagająca operacja. „Czytanie najmłodszym to prawdziwe wyzwanie, bo dzieci to czujni i wymagający odbiorcy. Cieszy mnie jednak to, że mogłem się z nim zmierzyć” – powiedział jeden z pilotów już po sesji nagraniowej.

„W moim fachu odrywanie się od ziemi to chleb powszedni, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłem choć na moment oderwać się od codziennej pracy i dać szansę pobujania w obłokach dzieciakom – choćby za pomocą bajek” – dodał.

Fot. wikipedia

Słowo i Kropka

Całe przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Słowo i Kropka oraz stronę naszeczytanie.pl. AMW już zdradziła – w planach są kolejne militarne kolejne sesje nagraniowe; nagrywać będą czołgiści w czołgu oraz spadochroniarze – wciąż nie wiadomo, w jakich warunkach. „Zaangażowaliśmy się w działania fundacji, ponieważ doceniamy znaczenie czytelnictwa. W ten sposób nie tylko zachęcamy najmłodszych do czytania i rozwoju swoich zdolności, ale też budujemy pozytywny wizerunek Sił Zbrojnych RP i pokazujemy postawy godne naśladowania” – powiedział dyrektor Oddziału Regionalnego AMW w Poznaniu Krzysztof Dembiński.

Fundacja Słowo i Kropka dba o kulturę słowa oraz promuje język polski. W swoich działaniach zajmuje się propagowaniem czytelnictwa poprzez nagrywanie audiobooków z udziałem znanych postaci. Podczas realizacji swoich projektów współpracowała m.in. z aktorem Janem Peszkiem, artystą kabaretowym Zenonem Laskowikiem i lektorem filmowym i telewizyjnym Tomaszem Knapikiem.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze