epa05706327 Meryl Streep holds her Cecil B. DeMille Lifetime Achievement Award in the press room during the 74th annual Golden Globe Awards ceremony at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, California, USA, 08 January 2017. EPA/MIKE NELSON Dostawca: PAP/EPA.

USA: Meryl Streep uhonorowana Złotym Globem za całokształt twórczości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została w niedzielę, podczas ceremonii w Los Angeles nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości.

Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), w tym roku przyznało po raz 74.

Meryl Streep jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną przez HFPA aktorką.

Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck za rolę w obrazie „Manchester by the Sea”. To pierwszy Złoty Glob w jego karierze. Casey Affleck jest młodszym bratem gwiazdy Hollywood, Bena Afflecka. Za najlepszą aktorkę uznano Isabelle Huppert za rolę w filmie „Elle”.

Pierwszy raz w swej karierze Złoty Glob odebrał Ryan Gosling. Uhonorowano go za główną rolę w filmie muzycznym „La La Land”, w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone, także za „La La Land”. Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle’a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. „La La Land” triumfował także w kategorii najlepsza komedia lub musical.

Najlepszym filmem dramatycznym został obraz „Moonlight” w reżyserii Barry’ego Jenkinsa.

Za najlepszy film zagraniczny uznano dramat Paula Verhoevena „Elle”.

Fot. PAP/EPA/MIKE NELSON 

USA: Meryl Streep uhonorowana Złotym Globem za całokształt twórczości
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze